Marka Tescili

Markanızı tescil ederek, adınızı, logonuzu ve fikrinizi koruma altına alın!

Markanızı Geleceğe Taşımak İçin İlk Adımı Atın!

Günümüzde TSE ve üretim izni gibi müracaatlarda, ayrıca birçok ihalede ön şart olarak firmalarda tescilli marka şartı aranmaktadır. Şirketlerin faaliyetlerini tanıtmak ve internet ortamında kendilerini ifade edebilmeleri, ayrıca kurdukları markanın taklit edilememesi için de marka tescil belgesi önemli bir adımdır.

 • Sonra Değil Hemen! Yarın Değil Bugün. İleride Değil Şimdi Karar Vermelisiniz!

  Şirketinizin en değerli sermayesi olan markanızın hukuki olarak koruması için “marka tescil” olmazsa olmazdır.

 • Markanızla fark yaratın

  Günümüz rekabet ortamında kendi markalarını oluşturabilen ve tercih edilen markalar rakipleri karşısında önemli avantajlar elde ediyor ve karlılığını sürekli kılıyor.

Marka Tescili
 • Tescile Uygunluk Araştırması

  Marka tescilinden önce, marka sahibi hangi sektörlerde faaliyet gösterecekse bu sektöre ait sınıflar belirliyor ve Türk Patent ve Marka Kurumu’nun veri tabanındanyer alan 100 binlerce marka arasından Tescile Uygunluk Araştırması gerçekleştiriyoruz. Bu araştırmada benzerlik oluşturabilecek sözcükler, şekiller, renkler, harfler, sayılar birçok etmeni titizlikle inceleyerek marka sahibine Tescile Uygunluk Araştırması Raporumuzu sunuyoruz. Bu rapor ışığında TPE başvuru koşullarına uygun olarak marka tescil sürecimizi başlatıyoruz.

 • Başvuru

  Markanın tescile uygunluk araştırması sonrasında başvuru evrakları ile birlikte TPE’ye müvekkillerimiz adına marka tescil başvurusu yapılır.

 • Şekil İnceleme

  Marka tescil başvurusu ile ilgili eksik işlemlerin olup olmadığını başvuruya engel teşkil eden durumların incelendiği 2 aylık süredir.

 • Hukuki İnceleme

  Marka başvurusunun esas, hukuk ve benzerlik açısından incelenmesi süreci olup, 3 aylık süredir.

 • İlan

  Marka inceleme aşamasından sonra tescile uygun olduğu belirlenir ancak itirazlar için 3 ay askıda bekletilir.

 • Tescil

  Marka tescil edildikten sonra belgelendirilir ve 10 yıl boyuncamarka tescil belgesiyle korunur.